Elektronmuusika õpe

Alates uuest õppeaastast on võimalik Kuusalu Kunstide Koolis õppida elektronmuusikat.  See õppeaine on mõeldude õpilastele, kes on huvitatud muusikaga ühenduses olemisest ja muusikaga
tegelemisest  teistsugusel viisil kui seda on muusika õppimine läbi konkreetse instrumendi. Muusika loomine ja õppimimine on omavahel läbi põimunud ja õpilased õpivad muusikat läbi muusika loomise. Elektronmuusika sobib   lisaainena väga hästi ka nendele lastele, kelle põhipill   on mõni klassikaline või rütmimuusika instrument, aga neid huvitab  muusika loomine ja õppimine ka läbi tänapäevaste vahendite ja võimaluste.
 
Elektronmuusika tunnis saab õpilane :
 
1. Salvestada laulu ja erinevaid pille selleks loodud arvutiprogrammis. Õpilane omandab algteadmised helindamisest ja õpib kasutama akustilisi pille elektronmuusikas.
 
2. Tegeleda komponeerimisega ehk omaloominguga. Selleks ettenähtud muusikatöötlusprogramm annab omaloominguga tegelemiseks lõputud võimalused. Õpilasel tekib  muusikaga sügavam side ja lisaks muusika õppimisele saab ta loomiskogemuse, mis on muusikaga tegelemise juures üks kõige rohkem rõõmu pakkuvaid omadusi.
 
3. Tegeleda helidisaini/helikujundusega. Õpilane saab algteadmised heli salvestamisest, selle manipuleerimisest ja kasutamisest arvuti tarkvaraga. Ühtlasi saab õpilane algteamised tegelemiseks helikujundusega tulevikus (helidisaini kasutatakse filmitööstuses, reklaamis, kunstis, veebilehtedel, arvutimängudes, heliinstallatsioonides).
 
4. Õpilane saab kogemuse muusika õppimisest ja loomisest teistusugusel viisil kui tal ei ole selleks huvi õppida konkreetset instrumenti. Selliselt muusika loomine ja õppimine  on läbinisti praktiline tegevus ja õpilane omandab  protsessi käigus  solfedžio, rütmika ja komponeerimise põhitõed  ja  õpib kasutama ja tajuma ehituskive, millest muusika koosneb (dünaamika, meloodia, rütm, harmoonia).  Õpilane saab kogemuse luua  ja õppida muusikat, mis lähtub õpilase iseloomust ja maitseelistustest (lapse fnataasiavõime ja mängulisus). 
 
5. Kuusalu Kunstide Kool on soetanud DJ-õppeks profitasemel mikserpuldi ja plaadimängijad, et oleks võimalik õppida kõige kaasaegsemaid võtteid salvestatud muusika esitamisel. Õpialne omandab DJ kultuuri   põhitõed ja baastehnikad.
 
Huvilistel kirjutada juhendajale Raimond Mägile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
280233283 864857334458301 158005172148749121 n